Poznaj kolorowe i kreatywne projekty z nową lampą stołową Seletti 'Life in plastic' - it's fantastic!

10 stycznia 2024
Poznaj kolorowe i kreatywne projekty z nową lampą stołową Seletti 'Life in plastic' - it's fantastic!
Wraz z nowym filmem o światowej sławy blondynce, jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli XX wieku, piękna lampa stołowa Life in plastic, którą można znaleźć tutaj, nie mogła zadebiutować w lepszym momencie. Lampa prezentuje się jako oaza ironii inspirowana kultową lalką Barbie, która szturmem podbiła świat, odkąd pierwszy model ujrzał światło dzienne pod koniec lat pięćdziesiątych.

Art Nouveau spotyka się z popkulturą


Dzięki zgrabnym, małym figurkom, lampa stołowa Life in plastic wyraźnie nawiązuje do szczegółowego stylu secesyjnego, który był dominujący na początku ubiegłego wieku i jest nadal bardzo rozpoznawalny. Koncepcję projektową lampy uzupełnia bogato zdobiona podstawa lampy z misternym i falistym motywem liści, klosz z tkaniny w kształcie dzwonu z koronką, frędzlami i imitacją listew oraz, co nie mniej ważne, bogato zdobiona rama figurki, która w tej pięknej reinterpretacji została rozszerzona, tworząc cały zespół. Po włączeniu lampy światło świeci zarówno przez tkaninę w delikatnym blasku, jak i przez wylot światła w dolnej części klosza, pięknie podkreślając całą scenę.

Dobrze wykonany projekt, który jest zgodny z kreatywną linią Seletti


Wielobarwny design i wspaniała dbałość o szczegóły, które charakteryzują każdy milimetr lampy stołowej, to znak rozpoznawczy zarówno projektanta Marcantonio, jak i włoskiego producenta designerskich lamp Seletti, o którym można dowiedzieć się więcej tutaj. Marcantonio i Seletti współpracują ze sobą od wielu lat, tworząc unikalne, wysoce rozpoznawalne lampy, które na nowo analizują koncepcję oświetlenia i wykorzystują lampę jako medium do tworzenia żywej sztuki.

Seletti specjalizuje się w lampach stołowych z kreatywnym akcentem. Odkryj duży wybór lamp stołowych od Seletti tutaj!