Północnoeuropejska i południowoeuropejska tradycja designu w chwalebnym połączeniu: Zobacz edycję Pierre Frey zaprojektowanej w Finlandii lampy podłogowej 9602 tutaj

22 kwietnia 2024
Północnoeuropejska i południowoeuropejska tradycja designu w chwalebnym połączeniu: Zobacz edycję Pierre Frey zaprojektowanej w Finlandii lampy podłogowej 9602 tutaj
Nowa edycja specjalna kultowej designerskiej lampy podłogowej 9602 autorstwa Paavo Tynella trafiła do duńskich salonów. Lampa podłogowa, nazywana "chińskim kapeluszem" ze względu na swój płaski stożkowy kształt, została zaprojektowana przez fińskiego projektanta Paavo Tynella w 1935 roku dla hotelu Aulanko w Finlandii. Więcej pięknych dzieł Tynella można znaleźć tutaj!

Lampa 9602 jest jednym z najbardziej cenionych dzieł fińskiego mistrza oświetlenia i doskonałym przykładem jego doświadczenia w tworzeniu funkcjonalnego projektu o ponadczasowej estetyce, dzięki czemu jest zawsze stylowym i aktualnym dodatkiem do wnętrza.

Specjalna edycja została zaprojektowana z plisowanym bawełnianym kloszem z łatwo rozpoznawalnym wzorem Le Jardin de Palais stworzonym przez francuskiego projektanta i projektanta mody Pierre Frey. Lampa została wprowadzona na rynek we współpracy z paryskim domem tekstylnym Maison Pierre Frey, wieloletnim liderem stylu i wzornictwa, znanym z żywych i szczegółowych motywów. Kolorowy, różnorodny i starannie wykonany wzór tworzy harmonijny kontrast z surowym językiem projektowania, który charakteryzuje arcydzieło Paavo Tynella. Lampa zachowuje swój szeroki, trójkątny klosz, błyszczącą mosiężną podstawę i pasujący mosiężny element na górze klosza, który nadaje serii wysoką wartość rozpoznawczą. Otwarty, szeroki klosz zapewnia rozproszoną poświatę z umieszczonego za nim źródła światła, dzięki czemu model 9602 jest zarówno wydajnym, jak i dekoracyjnym źródłem światła, uzupełniającym ogólne oświetlenie w pomieszczeniu. Stelaż lampy został wykonany z rattanu, który dodaje jej przyjemnego w dotyku elementu i pięknie komponuje się z naturalistycznym motywem ogrodu na kloszu. W ten sposób edycja Pierre Frey 9602 zachowuje idealną równowagę między ekskluzywnością a dostępnością w jednym pięknym dziele.  

Edycję specjalną można znaleźć wraz ze wszystkimi innymi pięknymi wariantami 9602 tutaj!