Flos oferuje piękny nowy oryginalny design z 2023 roku: Lampa stołowa Bilboquet w trzech pięknych kolorach

2 maja 2024
Flos oferuje piękny nowy oryginalny design z 2023 roku: Lampa stołowa Bilboquet w trzech pięknych kolorach
Włoska firma projektowa znów to zrobiła! W owocnej współpracy z francusko-kanadyjskim projektantem Philippe Malouin, Flos stworzył piękną designerską lampę z dopracowaną koncepcją, przemyślanym wyglądem, zorientowanym na użytkowanie wnętrzem i zrównoważoną kompozycją, która spełnia wszystkie wymagania idealnego nowoczesnego źródła światła. Bilboquet przyciąga wzrok swoim kształtem: cylindryczną podstawą i głowicą lampy, magnetycznym przegubem kulowym i długim przewodem w dopasowanym kolorze. Wszystko to idealnie łączy się w piękną konstrukcję, która jest również ukłonem w stronę francuskiej gry w bilboquet, którą lampa jest inspirowana i od której wzięła swoją nazwę. Przegub kulowy można obracać we wszystkich kierunkach, umożliwiając regulację głowicy lampy, a tym samym kierowanie światła z najwyższą precyzją. Jest to szczególnie korzystne, ponieważ lampa zapewnia skupione, bezpośrednie oświetlenie. Lampa jest wyposażona w gniazdo GU10, które znajduje się stosunkowo blisko wylotu światła na końcu cylindrycznej głowicy lampy, dzięki czemu światło świeci wydajnie i celowo, dzięki czemu Bilboquet doskonale nadaje się jako lampa do pracy lub czytania. Alternatywnie można pozostawić głowicę lampy skierowaną w stronę ściany, aby uzyskać przyjemne, pośrednie oświetlenie akcentujące.

Lampa stołowa ma piękną powierzchnię w jednolitym kolorze, która podkreśla jej designerski wygląd. Dostępna jest w trzech różnych wariantach kolorystycznych, każdy ze starannie dobranym kloszem, który ułatwia integrację z wystrojem wnętrza.

Jednocześnie konstrukcja lampy wykorzystuje materiały pochodzące z recyklingu: głowica i podstawa są wykonane z poliwęglanu pochodzącego z recyklingu, produktu ubocznego produkcji papieru. Lampa jest zmontowana w całości bez użycia kleju, więc wszystkie jej poszczególne części można zdemontować pod koniec okresu użytkowania lampy i ponownie wykorzystać w przyszłości.

Wszystkie piękne warianty Bilboquet by Flos znajdziesz tutaj!