FLOS STORIES: Skynest Marcela Wandersa łączy technologię i poezję

29 czerwca 2024
FLOS STORIES: Skynest Marcela Wandersa łączy technologię i poezję
Kreatywny i poetycki design Marcela Wandersa nabiera nowego wymiaru dzięki Skynest, jego najnowszemu projektowi oświetlenia dla Flos. Łącząc formalną elegancję z techniczną innowacją, Skynest jest zarówno pomysłowy, jak i wyrafinowany. Dzięki taśmie LED wplecionej w tekstylną tubę, Skynest tworzy kształt przypominający kosz, który jest zarówno estetyczny, jak i zaawansowany technologicznie.

Skynest składa się z 24 pasków świetlnych LED pokrytych dwukolorową strukturą tekstylną. Światło jest emitowane tylko z białej strony, podczas gdy kolor tkaniny pozostaje widoczny na zewnątrz. Połączenie różnych elementów świetlnych z 48 kolorowymi paskami po obu stronach ożywia lampę. Rezultatem jest eteryczna, lekka obecność, która jest wyraźnie inspirowana światem rzemiosła, ale z nieoczekiwanym zwrotem technologicznym.

Intuicyjny pomysł Wandersa na wykorzystanie tkactwa jako nowego źródła światła jest zarówno rewolucyjny, jak i zaskakujący. Podczas gdy tkanie abażurów jest niemal standardem w oświetleniu inspirowanym rzemiosłem, zmiana perspektywy - uczynienie z kosza samego źródła światła - przekształca Skynest w innowacyjny element projektu. Tworzy pomost między dwoma światami, które coraz częściej zbiegają się w naszych współczesnych czasach.

Sama nazwa, Skynest, jest również bardzo symboliczna: przywołuje wspomnienia wcześniejszych arcydzieł Wandersa i wyczarowuje obraz unoszącego się gniazda światła - senną i poetycką wizję. Skynest to także przykład zrównoważonego projektowania. Wykonany jest z plastiku pochodzącego z recyklingu i w pełni nadającego się do recyklingu (PL). Każda część jest utrzymywana na miejscu przez specjalne mikrozłącza, a do montażu różnych części nie używa się kleju. Całą lampę można łatwo zdemontować w celu naprawy lub wymiany.

Skynest Marcela Wandersa to nie tylko lampa, ale artystyczna interpretacja światła, która pięknie łączy tradycyjną estetykę rzemiosła z nowoczesną technologią i zrównoważonym rozwojem. Ten innowacyjny projekt wnosi nowe życie do oświetlenia i inspiruje swoim kreatywnym i ekologicznym podejściem.

Zobacz całą serię Skynest od Flos tutaj.

Oryginalny tekst autorstwa FLOS w FLOS STORIES