Znany na całym świecie klasyk z 1977 roku w eleganckim nowym niklowym wykończeniu

3 czerwca 2024
Znany na całym świecie klasyk z 1977 roku w eleganckim nowym niklowym wykończeniu
Odkąd włoski architekt i projektant wnętrz Vico Magistretti zaprojektował lampę stołową Atollo w 1977 roku, ten konkretny model stał się archetypem klasycznej designerskiej lampy stołowej. Już w 1979 roku lampa zdobyła nagrodę Compasso d'Oro za design i od tego czasu była wystawiana między innymi w Museum of Modern Art w Nowym Jorku, Kunstgewerbe Museum w Zurychu i Museum Für Kunst und Gewerbe w Hamburgu.

Atollo to piękny pokaz prostych, geometrycznych kształtów, które pięknie się ze sobą komponują. Cylindryczna podstawa zapewnia stabilność, podczas gdy stożkowa końcówka tworzy idealny punkt równowagi dla półkulistego klosza. Dzięki charakterystycznej minimalistycznej i zorientowanej na formę ekspresji lampy stołowej Atollo, Magistretti wyprzedziło swoje czasy dzięki tej pięknej kreacji, której monochromatyczna, metaliczna powierzchnia podkreśla jej stylową prostotę. Do tej pory lampa była dostępna w kolorze białym, czarnym, złotym i brązowym. Teraz jednak jest również dostępna w błyszczącym niklowym wykończeniu o ultranowoczesnym wyglądzie, który pięknie uzupełnia minimalistyczny design.

Lampa wyposażona jest w dwa standardowe gniazda umieszczone pod kloszem. Ponieważ klosz jest wykonany z metalu, światło nie ucieka, ale jest kierowane do wylotu światła na dole, tworząc efektywne światło w dół, które również skupia się na pięknie ukształtowanej podstawie. Półkulisty kształt klosza zapobiega odbijaniu się światła na boki, zapewniając bezpośrednie światło o przyjemnej jakości.

Lampa stołowa Atollo jest dostępna w trzech wersjach: 238 Small, 239 Medium i 233 Large. Model 238 ma zwykły przełącznik push, podczas gdy przełącznik na modelu 239 i 233 ma wbudowaną funkcję ściemniania, która pozwala dostosować jasność, aby zapewnić odpowiednie światło na każdą okazję, o każdej porze i w każdym celu. Dzięki wysokości i średnicy 70x50 cm, duża wersja sprawdza się również jako lampa podłogowa.

Zobacz całą ofertę Atollo tutaj