Wielofunkcyjność i estetyka w koncepcji oświetlenia - zobacz nową gamę oświetlenia Isol od Astep

20 maja 2024
Wielofunkcyjność i estetyka w koncepcji oświetlenia - zobacz nową gamę oświetlenia Isol od Astep
Funkcjonalność jest kluczowym punktem serii oświetlenia Isol włoskiej marki Astep. Kolekcja, która składa się z lamp wiszących i podłogowych w kilku różnych rozmiarach, prezentuje się w spójnym projekcie z konsekwentną koncepcją. Wszystkie lampy z kolekcji mają ten sam holistyczny design i ten sam piękny kremowo-biały tekstylny klosz, który emanuje klasyczną elegancją z nowoczesnym akcentem.

Twórcą tej pięknej serii jest duński projektant David Thulstrup, który w 2021 roku wprowadził na rynek lampę wiszącą Isol, a następnie w 2023 roku rozszerzył serię o lampę podłogową Isol. Cechą charakterystyczną obu modeli są dźwiękochłonne klosze, które zostały dokładnie przetestowane, aby zminimalizować echo i pogłos w pomieszczeniu. Ta cecha sprawia, że lampy Isol doskonale nadają się do oświetlania pomieszczeń biurowych lub innych obszarów, w których występuje duży ruch pieszy i wymagana jest skuteczna kontrola poziomu hałasu. Większe pomieszczenia wymagają lepszego pochłaniania dźwięku. Z tego powodu lampa wisząca Isol została zaprojektowana w taki sposób, aby można ją było rozszerzyć w celu skuteczniejszej redukcji hałasu. Alternatywnie można powiesić kilka zawieszek w klastrach, aby zwiększyć ich właściwości dźwiękochłonne.

Tekstylny klosz oprawy Isol otacza źródło światła ze wszystkich stron, dając miękkie i nieoślepiające światło, które rozchodzi się równomiernie ze wszystkich stron. Dzięki temu oprawy doskonale sprawdzają się jako oświetlenie otoczenia i tła w większych pomieszczeniach. Lampy podłogowe mają również funkcję ściemniania wbudowaną w przełącznik nożny, dzięki czemu można dostosować jasność do dowolnego czasu i celu.

Każda wersja lampy dostępna jest w dwóch wariantach kolorystycznych z czarną i beżową ramą. Wszystkie mają ten sam kremowo-biały tekstylny klosz, dzięki czemu można je łatwo łączyć. Całą piękną serię Isol od Astep można znaleźć tutaj..