Światło i przytulność z ciemnej północy - lampa podłogowa Pilke Signature 64

11 kwietnia 2024
Światło i przytulność z ciemnej północy - lampa podłogowa Pilke Signature 64
Z wielką przyjemnością prezentujemy Lampę podłogową Pilke Signature 64 jako kolejny wspaniały dodatek do największego jak dotąd geniuszu fińskiego producenta lamp Pilke, kolekcji oświetlenia Pilke Signature.

Szczególnie lampa podłogowa, która jest dostępna w trzech pięknych kolorach, jest specjalną częścią kultowej serii Pilke Signature. Nazwa "64" jest odniesieniem do wymiarów lampy, które wynoszą 64 centymetry długości, szerokości i wysokości, co wskazuje na przemyślany projekt. Podobnie jak wszystkie klosze z tej serii, jest ona montowana bez użycia kleju i śrub, a pomysł ten został przeniesiony do lampy podłogowej Pilke Signature 64, która jest montowana bez podstawy lub słupa. W ten sposób projekt zachowuje swoją doskonałość, więc nic nie można dodać ani usunąć. Klosz można również regulować na kilka sposobów, z opcją podniesienia go do symetrycznego profilu lub przechylenia pod kątem, aby stał się asymetryczny, w zależności od tego, który wygląd najbardziej Ci odpowiada.

Zobacz więcej pięknych wariantów lampy podłogowej Pilke Signature 64 i reszty serii Pilke Signature tutaj.

Kiedy fiński projektant Tuuka Halonen stworzył serię Pilke Signature, był to hołd dla silnych tradycji obróbki drewna w jego rodzinnym kraju. Charakterystyczny fiński akcent jest widoczny w każdym szczególe tego pięknego projektu, od eleganckiej sklejki użytej jako materiał na lampę po skomplikowany geometryczny wzór wikliny, który przywołuje na myśl dbałość o szczegóły i wyrafinowanie, które przenika kulturę Lapończyków. Ponieważ Finlandia znana jest również z ciemnych zim, nie jest zaskoczeniem, że Finowie stali się mistrzami w tworzeniu wydajnego i przytulnego oświetlenia, które rozprzestrzenia nadzieję i radość w ciemnych miesiącach, kiedy słońce ledwo się pokazuje. Oczywiście wszystkie lampy Pilke Signatur są ręcznie robione w Finlandii.