FLOS STORIES: Almendra - nowa świetlista magia natury

24 lutego 2024
FLOS STORIES: Almendra - nowa świetlista magia natury
W czarującej symfonii designu i natury, hiszpańska projektantka Patricia Urquiola tworzy arcydzieło światła - Almendra. Ten modułowy system oświetleniowy celebruje kształty i kolory drzewa migdałowego w sposób, który przywołuje poezję w powietrzu. Ambitny projekt, który obejmuje nie tylko estetykę, ale także zrównoważony rozwój, a wszystko to wspierane przez wyjątkowy design i technologię.

Wizja Patricii Urquioli na przyszłość
"Almendra jest zarówno nasionem, jak i światłem, i żyje wewnątrz skorupy, jak mała chatka, przestrzeń, która zawiera nasiona i chroni je. Chciałem zbadać energię migdałów. Lampa jest nadal obiektem mechanicznym, ale w niedalekiej przyszłości wyobrażam sobie lampę, która otwiera się i zamyka, która ma własną mobilność." .

Poezja, światło i zrównoważony rozwój w pięknej syntezie
Almendra jest dostępna w 3 różnych modelach: Almendra Arch, Almendra Organic, przypominający gałęzie drzewa i Almendra Linear, składający się z modułowych liści, w których 3, 4 lub 6 modułów można zgrupować w krzyżujący się wzór.

Na drodze do zrównoważonego rozwoju
Almendra jest zgodna z protokołem International Sustainability & Carbon Certification (ISCC) i została zaprojektowana z myślą o zrównoważonym rozwoju. Jej listki i dyfuzory wykonane są ze specjalnego poliwęglanu pochodzącego z produktu ubocznego produkcji papieru, a do montażu produktu nie używa się kleju. Almendra może być całkowicie zdemontowana, co oznacza, że każda część może być poddana recyklingowi.

Naturalna paleta kolorów
Patricia Urquiola wybrała bardzo naturalną paletę kolorów inspirowaną kolorami drzewa migdałowego. Piękne matowe wykończenia, takie jak Off-White, Nude, Ocher, Anthracite są uzupełnione dwoma metalicznymi kolorami, Bay Blue Metallized i Lilac Metallized.

Modułowe i regulowane oświetlenie
Wszystkie modele Almendra umożliwiają zmianę kierunku światła podczas instalacji. Każdy listek można obracać o 60º, aby uzyskać inną konfigurację i nastrój oświetlenia. Listki można układać w określonych pozycjach (A-B-C-D-E-F), o ile zachowana jest symetria oprawy, dzięki czemu lampa pozostaje zrównoważona po złożeniu.

Dodaj odrobinę naturalnej magii do swojego domu dzięki Almendra - Zobacz pełną ofertę tutaj.

Oryginalny tekst autorstwa FLOS w FLOS STORIES