Czyste linie i jasne kolory we wspaniałym połączeniu: zobacz serię Cellu od Normann Copenhagen tutaj!

28 marca 2024
Czyste linie i jasne kolory we wspaniałym połączeniu: zobacz serię Cellu od Normann Copenhagen tutaj!
Kolekcja oświetlenia Cellu to nowoczesna interpretacja klasycznego papierowego abażuru. Klosz z polipropylenu o zwiększonej trwałości, spoczywający na malowanej proszkowo aluminiowej kolumnie i malowanej proszkowo stalowej podstawie, oba zaprojektowane z charakterystycznym, solidnym wyglądem.

Twórcą tej pięknej kolekcji jest młody duński projektant Simon Legald, który latem 2012 roku ukończył Szkołę Projektowania Królewskiej Duńskiej Akademii Sztuk Pięknych. Jego prace obejmują zarówno małe, jak i duże produkty, często tworzone na przecięciu rzemiosła i przemysłu. W swoich projektach Simon Legald wykorzystuje techniki, które są niezbędne w projekcie i są częścią ekspresji, wizualnie je podkreślając, a nie ukrywając. Podczas wieloletniej współpracy Legalda z Normann Copenhagen, wiele z jego innowacyjnych pomysłów i koncepcji projektowych zostało zrealizowanych w pięknych kreacjach. Pełną gamę projektów Simona Legalda można znaleźć tutaj.

Szczególnie charakterystyczne dla serii Cellu jest udane połączenie klasycznych i nowoczesnych elementów wzornictwa. Klosz wskazuje na wyraźne nawiązania do kultowych plisowanych abażurów. Element, który został zachowany, podczas gdy projekt jako całość otrzymał współczesną i zaktualizowaną estetykę, która zaspokaja potrzeby nowoczesnych wnętrz. Projekt charakteryzuje się przede wszystkim uderzającymi proporcjami i klasycznymi odniesieniami. Podstawa ma bardzo charakterystyczny, powiększony wyraz, który jest dodatkowo podkreślony przez przyciągające wzrok i zabawne kombinacje kolorów powłoki proszkowej. W ten sposób Cellu jest oczywistym połączeniem starego i nowego, pięknie połączonym w projekcie, który nawiązuje zarówno do klasycznego rzemiosła, jak i nowych, nowoczesnych zasad projektowania.

Seria Cellu składa się zarówno z lamp stołowych, jak i podłogowych w kilku pięknych kombinacjach kolorystycznych. Możesz znaleźć je wszystkie tutaj.