Nowe dodatki do kolekcji oświetlenia Tolomeo i Ilio od Artemide w ekskluzywnych edycjach specjalnych

29 stycznia 2024
Nowe dodatki do kolekcji oświetlenia Tolomeo i Ilio od Artemide w ekskluzywnych edycjach specjalnych
Rok 2023 był rokiem, w którym światło dzienne ujrzało kilka pięknych projektów specjalnych włoskiej marki designerskiej Artemide. Obejmuje to zarówno świąteczną edycję kultowej serii lamp architektonicznych Tolomeo, która jest produkowana od momentu zaprojektowania lampy w 1987 roku, jak i ekskluzywną edycję limitowaną serii lamp podłogowych Ilio z okazji 10-lecia serii. Obie edycje zachowują ten sam rygorystyczny design, który charakteryzuje resztę serii i mają tę samą doskonałą jakość zgodnie z ich funkcjami.

Specjalna edycja Tolomeo ma piękne miedziane wykończenie powierzchni i jest dostępna w mniejszym formacie, który jest o około połowę mniejszy od oryginalnej lampy stołowej. Tworzy to piękną designerską lampę, która pasuje również do mniejszych biurek i powierzchni o ograniczonej przestrzeni. Lampa jest częścią wielokrotnie nagradzanej serii lamp architektonicznych Tolomeo zaprojektowanych przez Giancarlo Fassina i Michele de Lucchi dla Artemide. Od czasu wprowadzenia na rynek w 1987 roku, Tolomeo zdobyła wiele nagród, w tym Compasso d'Oro Award w 1989 roku i Observeur du Design Paris w 2001 roku, i ozdobiła niezliczone biurka na całym świecie. Więcej o tej pięknej serii i jej historii można przeczytać tutaj.

Zaprojektowana przez samego założyciela Artemide, Ernesto Gismondi, seria Ilio znana jest z niezwykle szczegółowego projektu, czystej geometrii i minimalistycznego wyrazu. Wszystkie te cechy, które charakteryzują serię Ilio i nadają jej wysoką wartość rozpoznawczą, zostały zachowane w rocznicowej edycji, ale z fascynującym wykończeniem powierzchni. Powłoka została nałożona przy użyciu specjalnej techniki PVD, która umożliwiła stworzenie nieskończenie stopniowanego przejścia od złotego na dole do srebrnoszarego na górze. Jubileuszowa edycja Ilio została wyprodukowana tylko w 2000 egzemplarzy. Każdy egzemplarz jest oznaczony numerem seryjnym i podpisem Ernesto Gismondiego. Możesz znaleźć rocznicową edycję wraz z resztą tutaj.