Funkcjonalne oświetlenie zamknięte w sztuce wizualnej: zobacz serię IXA od Artemide

7 marca 2024
Funkcjonalne oświetlenie zamknięte w sztuce wizualnej: zobacz serię IXA od Artemide
Elegancki design spotyka się z elastyczną funkcjonalnością w nowej serii oświetlenia IXA, stworzonej przez międzynarodowe studio projektowe Foster + Partners dla włoskiego Artemide. Lampy charakteryzują się unikalną koncepcją projektową, w której równowaga, równowaga i harmonia są centralnym punktem każdej decyzji podjętej w odniesieniu do wizualnego języka projektowania i funkcjonalnego układu lampy. Projektując IXA, Foster + Partners inspirowali się dynamicznymi rzeźbami amerykańskiego rzeźbiarza Alexandra Caldera, które zawierają w sobie ideę eleganckiej równowagi poprzez precyzję i wyrafinowane rzemiosło. Każda z różnych lamp stołowych, podłogowych i ściennych serii ma tę samą kulistą głowicę i smukłą ramę, a niektóre z nich są wyposażone w przeciwwagę, aby stworzyć piękną grę między lekkością i ciężkością w kontrastujących kształtach.

Kluczową zasadą w projektowaniu pięknej nowej kolekcji oświetlenia IXA jest wzajemne oddziaływanie między estetyką wizualną lamp a ich właściwościami funkcjonalnymi. Dzięki pomysłowemu połączeniu ciężarków i przeciwwag, każda lampa może być obracana na kilka sposobów, umożliwiając regulację zarówno ramy, jak i głowicy lampy oraz zmianę kierunku światła. Kilka lamp jest wyposażonych we wbudowane ściemniacze na głowicy lampy. Umożliwiają one płynną regulację natężenia światła w górę lub w dół, zapewniając elastyczność i kontrolę nad samym oświetleniem.

Każdy z różnych typów lamp z serii IXA jest dostępny w trzech wariantach kolorystycznych: białym, czarnym i żółtym, wszystkie w pięknej monochromatycznej kolorystyce, która pięknie podkreśla artystyczny wyraz lampy.

Całą piękną serię można znaleźć tutaj.