Ta kultowa lampa jest teraz dostępna w kolorze dzięki fantastycznej nowej serii Wire Vernera Pantona.

13 grudnia 2023
Ta kultowa lampa jest teraz dostępna w kolorze dzięki fantastycznej nowej serii Wire Vernera Pantona.
Od momentu wprowadzenia na rynek w 1971 roku, ta piękna seria lamp Wire jest doskonałym przykładem duńskiego designu. Twórcą tej serii jest ikona duńskiego designu i bohater narodowy Verner Panton, znany ze swoich przemyślanych projektów o czystych liniach i subtelnych rzeźbiarskich wzorach. Panton specjalizował się w wykorzystaniu plastiku jako medium, tworząc wyraźne i żywe formy, często w ekstrawaganckich kolorach, które charakteryzowały jego niepowtarzalny styl lat 60-tych.

Dziś gama lamp podłogowych i stołowych Wire jest dostępna w ekstrawaganckich kolorach, które podkreślają i tak już wykwintny design.

Prostota i prostota w doskonałej harmonii

To idealne połączenie prostoty i złożoności, lekkości i głębi sprawia, że lampy Wire wyróżniają się na tle innych. Podstawą jest chromowana druciana rama, od której seria wzięła swoją nazwę, oraz kolorowy plastikowy klosz z miękkimi, ciągłymi krzywiznami, które ukrywają źródło światła. Razem tworzą dekoracyjną ekspresję, która łączy w sobie światło, elementy przemysłowe i bogate neutralne kolory. Lampy podłogowe i stołowe są zatem idealne zarówno osobno, jak i razem.

Wyrafinowany design dla wysokiej jakości efektu świetlnego

Światło ukryte pod kloszem nigdy nie oślepia. Podstawa jest otoczona metalowym odbłyśnikiem z takim samym chromowanym wykończeniem jak podstawa, dzięki czemu światło jest kierowane w górę i na zewnątrz przez plastikowy klosz, tworząc piękne oświetlenie pośrednie. Kolorowe klosze z tej serii wydobywają kolory i nadają lampie jasny charakter po zapaleniu. Ten rodzaj oświetlenia pośredniego jest idealny jako tło uzupełniające resztę pomieszczenia.

Pełną ofertę opraw Panton Wire firmy Verner Panton można obejrzeć tutaj.