Kultowe wisiorki Coolicon są ponownie wprowadzane na rynek w pięknych nowych modelach.

20 listopada 2023
Kultowe wisiorki Coolicon są ponownie wprowadzane na rynek w pięknych nowych modelach.
Uderzający design i surowy industrialny wygląd, który charakteryzuje lampy wiszące tradycyjnego brytyjskiego producenta lamp Coolicon, sięga 1933 roku, kiedy to firma opatentowała nową lampę, która zapewniałaby wydajne oświetlenie bez ryzyka przegrzania. Ówczesne żarówki generowały duże ilości ciepła i dlatego stanowiły zagrożenie dla bezpieczeństwa, które lampy Coolicon pokonały dzięki zastosowaniu sprytnie zaprojektowanej ramy osłonowej w górnej części klosza, która umożliwiała ucieczkę ciepła. Od tego czasu nieefektywne żarówki już dawno zostały zastąpione przez bardziej energooszczędne alternatywy, ale kultowy projekt Coolicon żyje nadal.

Dziś wisiorki są wykonane z litej stali, a wypalona emalia jest również nakładana ręcznie. Elementy, które nadają projektowi charakterystyczny charakter, zapewniają również praktyczne oświetlenie. Szeroka emisja światła przez klosz zapewnia doskonałe światło skierowane w dół, idealne nad stołem jadalnym lub miejscem pracy w domu. Ponieważ jednak górna część żarówki jest widoczna, piękne światło dodatkowe rozprzestrzenia się pod kątem 360 stopni, zapewniając zarówno uzupełniające podświetlenie, jak i tworząc bardziej harmonijny i zrównoważony wzór świetlny. Ponieważ źródło światła jest widoczne, możesz wybrać żarówkę dekoracyjną, która pasuje do Twojego osobistego stylu lub żarówkę modernizacyjną, która podkreśla kultowy design Coolicon.

Reedycja klasycznej lampy przemysłowej zachowała wszystkie istotne elementy charakteryzujące elegancki design, który sprawia, że lampy są tak rozpoznawalne. Jednak podstawa ma nowe, eleganckie mosiężne wykończenie, które wzbogaca piękny design o wyrafinowany akcent.  

Lampa wisząca jest dostępna w szerokiej gamie kolorów i oczywiście jest również dostępna z charakterystycznym wzorem: mapą londyńskiego metra. Zobacz wszystkie wisiorki Coolicon tutaj.