Oryginalny design Bauhaus od Fritza Hansena w dwóch nowych odsłonach // Zobacz nowe lampy KAISER idell tutaj

19 września 2022
Oryginalny design Bauhaus od Fritza Hansena w dwóch nowych odsłonach // Zobacz nowe lampy KAISER idell tutaj
Kiedy w końcu masz 150 lat za sobą, musisz zrobić coś dobrze - i właśnie to duńska firma projektowa Fritz Hansen może pochwalić się minionymi 15 dekadami. Przez te wszystkie lata sprzymierzyli się z pionierskimi, ikonicznymi projektantami i architektami, takimi jak Arne Jacobsen, Hans J. Wegner i Poul Kjærholm, gdzie wspólnie kształtowali duńską tradycję projektową. To także dzięki tej współpracy powstała czysta magia w postaci funkcjonalnych, trwałych, estetycznych i nie tylko klasycznych projektów, które przekroczyły pokolenia oraz granice narodowe. W tym roku jest to bardzo szczególna współpraca projektanta Christiana Della i Fritza Hansena, która po raz kolejny urodziła nie jedną, ale DWA nowe lampy do imponującej kolekcji KAISER idell™.

Rok 1936 miał być początkiem serii KAISER idell™, kiedy to na rynek trafiła pierwsza lampa stołowa, gdzie szybko stała się symbolem zacnego designu niemieckiego i Bauhausu. Od lat 30. seria znacznie się rozrosła i obecnie obejmuje zarówno lampy podłogowe, lampy wiszące, lampy stołowe, jak i kinkiety w różnych atrakcyjnych kolorach i materiałach. Cechą wspólną wszystkich lamp jest ostra, precyzyjna technika wykonania, wysoka jakość i kultowy design, które są również jednymi z powodów ich niezaprzeczalnej atrakcyjności. Cała seria koncentruje się również wokół opatentowanego przegubu obrotowego i charakterystycznego klosza, który jest również oznaczony stemplem u góry z napisem „ORIGINAL KAISER idell”.

Najnowsze dodatki do serii KAISER idell™ obejmują wyjątkową lampę podłogową i lampę wiszącą w estetycznej kompozycji zgrabnych mosiężnych detali oraz matowej czarnej oprawy i klosza, co zarówno nadaje lampom nowoczesny a także ekskluzywny wygląd, jak i sprawia, że ​​dzięki ciepłemu mosiądzowi emanują ciepłem i przytulnością. Podobnie jak inne lampy KAISER idell, ta lampa podłogowa wyposażona jest również w charakterystyczny obrotowy przegub, który sprawia, że ​​głowica lampy jest bardziej elastyczna, dzięki czemu można pochylać i obracać światło w pożądanych kierunkach. Możesz bezpiecznie dodać te klasyczne lampy do swojego domu, gdzie bez wątpienia uzupełnią Twój inny wystrój i stworzą przyciągający wzrok i podziw.
Zobacz wszystkie piękne lampy Kaiser Idell tutaj