Ingo Maurer z nowoczesną technologią LED i nowymi lampami

5 września 2022
Ingo Maurer z nowoczesną technologią LED i nowymi lampami
Jeśli znasz uniwersum Ingo Maurera, nie musimy nic mówić – jeśli nie, możesz uznać to za wprowadzenie do południowoniemieckiego projektanta i ekscytującego uniwersum bawarskiej firmy. Ci, którzy twierdzą, że Niemcy nie mają poczucia humoru, generalnie się mylą, ale przynajmniej w ogóle nie znają Ingo Maurera. Poeta światła, bo tak go nazywają, odszedł od nas w 2019 roku – ale otaczające go towarzystwo sprawia, że ​​wciąż możemy zdobyć jego wykwintne i pełne humoru projekty.

I Ricchi Poveri

 

I Ricchi Poveri oznacza bogatych - biednych i jest serią zabawnych lamp, które w najlepszym stylu Maurera wykorzystują żarówkę jako coś aktywnego w sztuce. Oryginalne I Ricchi Poveri wykorzystują żarówki halogenowe, więc firma musiała wynaleźć nową żarówkę imitującą światło halogenowe, o której myślał Ingo Maurer, projektując je. Ambient, nazywa się żarówka i jest żarówką LED z wbudowaną funkcją Dim-to-warm.

Trzy odmiany I Ricchi Poveri są teraz ponownie wypuszczane – i wszystkie z pewnością mogą nadać Twojemu wnętrzu sensownego zastrzyku blasku w oku, nastawienia i antyoczywistości.

Pierwszy nazywa się Bzzzz i jest lampą stołową z żarówką na trzonku i latającym aluminiowym złotnikiem. Następny nazywa się Monument for a Bulb i jest jak plac pomnikowy dla żarówki wraz z małymi ludźmi patrzącymi na źródło światła. Ostatni nazywa się Toto i jest gruszką na łodydze z okrągłymi uszami. Kiedy Disney poprosił Ingo Maurera o zaprojektowanie dzieła sztuki w 2016 roku dla The Walt Disney Company, nie było wątpliwości, że ulubiona postać Maurera, Myszka Miki, będzie w centrum uwagi – a kiedy projektował tę serię lamp, nie było wątpliwości, że musiał ponownie odświeżyć znaną myszkę.

LucellinoByć może najbardziej znana seria Ingo Maurera jest obecnie wznawiana – mianowicie Lucellino, seria inteligentnych lamp, w których żarówki mają skrzydła. Lucellino powstaje z połączenia szkła, mosiądzu, plastiku - a skrzydła wykonane są ręcznie z prawdziwych gęsich piór. Seria zawiera wiele różnych typów lamp i jesteśmy pewni, że znajdziesz Lucellino, które idealnie pasuje do Twojego domu!

MaxGdyby było trochę mniej zabawnie, ale równie elegancko, możemy polecić serię smart Max, która również jest teraz ponownie wypuszczana. Max przypomina architektoniczną lampę z kloszem kierującym światło i ruchomym korpusem, którym można łatwo sterować. Max jest dostępna zarówno jako lampa stołowa, duża lampa podłogowa, jak i elegancka lampa wisząca, którą można również przesuwać i regulować.

One From The HeartOstatnim projektem, który możesz teraz ponownie zdobyć, jest porywający One From The Heart. Mała lampa stołowa, której kloszem jest wielkie serce, które idzie w twoją stronę na swoich małych nóżkach. Duże serce rzuca światło w górę, gdzie uderza w szklane lustro w kształcie serca, które rzuca światło do pokoju. Urocza lampa powstała z połączenia metalu, plastiku i szkła.

Zobacz wszystkie aktualności Ingo Maurera tutaj!