Wyjątkowy i dekoracyjny szwedzki design | Mistrzlamp.pl wita Globen Lighting w sklepie!

20 października 2022
Wyjątkowy i dekoracyjny szwedzki design | Mistrzlamp.pl wita Globen Lighting w sklepie!
To wielka przyjemność, że na Mistrzlamp.pl możemy serdecznie powitać firmę Globen Lighting, która dzięki swoim różnorodnym, funkcjonalnym i fantastycznym projektom oferuje produkty na każdą potrzebę oraz w każdym stylu.

Szwedzka firma oświetleniowa została założona w 1983 roku przez Andersa Halla i jego żonę Anne Charlotte Hall, po przypadkowym wprowadzeniu się do branży oświetleniowej. Wszystko zaczęło się w 1972 roku, kiedy Anders Hall musiał wymyślić alternatywne i nie tylko kreatywne wykorzystanie 5000 zbędnych plastikowych pokrywek na tacki serowe, które jego wujek sprzedał firmie, która następnie zbankrutowała. Spowodowało to, że Anders Hall wszedł do pudła myślenia, po czym skończył wywiercić 42 mm otwór w górnej części pokrywy, przykleić frędzle do dołu i zamontować oprawę lampy na górze - i narodziła się WUPTI, jego pierwsza lampa pod nazwą „Stina”. Po tej lampie sufitowej pojawiła się lampa stołowa, składająca się z dwóch kompozytowych plastikowych kloszy zamontowanych na podstawie lampy, którą nazwano „Bullen”, którą można dziś znaleźć w sklepach z artykułami używanymi i magazynach retro. Te dwie lampy zapoczątkowały trwającą całe życie pasję do oświetlenia, a także szereg wykwintnych produktów, w tym różne lampy stołowe, lampy sufitowe, ścienne, lampy podłogowe, lampy wiszące, lampy dziecięce i lampy zewnętrzne, które uzupełnią wszystkie rodzaje wnętrz .

Globen Lighting jest dziś prowadzony z centrali w Svenljunga przez drugie pokolenie z Alexandrem Hallem jako dyrektorem generalnym i 14 innymi pracownikami. We współpracy z zewnętrznymi projektantami i własnym wewnętrznym zespołem projektowym, Globen Lighting tworzy duże oraz różnorodne portfolio unikalnych i estetycznych projektów, jako rezultat kolektywnego, nowoczesnego, interesującego a także pomysłowego języka projektowego, który pozwala znaleźć lampę, która zdecydowanie idealnie pasuje do Twoich potrzeb i Twojego stylu!  

Zobacz tutaj całą naszą ofertę produktów Globen Lighting