Przyszły klasyk Flos w ładnym nowym kolorze: Coordinates w kolorze Moon Grey

21 marca 2022
Przyszły klasyk Flos w ładnym nowym kolorze: Coordinates w kolorze Moon Grey
Jest rok 1972. 19 grudnia o godzinie 18:33 czasu duńskiego trzech dzielnych mężczyzn wyrusza w rejs. Nazywają się Eugene A. Cernan, Ronald E. Evans i Harrison H. Schmitt - znajdują się na pokładzie Apollo CSM-114. Misja nazywa się Apollo 17 i będzie ostatnią załogową misją na Księżyc.

W tym roku mija 50 lat, odkąd ziemianin postawił stopę na naszym dużym, przypominającym ser, ciele niebieskim – a tutaj na Mistrzlamp.pl zaznaczamy to zupełnie nowymi, ekscytującymi kolorami niektórych z najbardziej ekscytujących lamp Flos: a mianowicie Coordinates. Zabawna seria lamp celebruje naukę i pojawia się jako punkty oraz linie w kartezjańskim układzie współrzędnych - ustawionym pod kątem prostym i naukową precyzją. Do tej pory seria ta była dostępna tylko z aluminium w kolorze szampana, ale teraz jest dostępna w pięknym kolorze Moon Grey.

Kolor nazwany na cześć Księżyca ubiera i tak już surowy projekt – a piękne rurki przecinające osie X, Y i Z w układzie współrzędnych, jak zawsze, rzucają niezwykle piękne światło. Artystycznie, cypryjskiemu projektantowi Michaelowi Anastassiadesowi udaje się połączyć naukę z estetyką, a wynikająca z tego elegancja oraz wyrafinowanie projektu lampy jest nie do pomylenia.

Ciepłe i zachęcające światło kontrastuje z surowym oraz niemal zimnym designem. Michael Anastassiades jest nie tylko niezwykle utalentowanym projektantem, ale także inżynierem budownictwa, co można wyczuć w jego podejściu, gdy krzyżuje sztukę z geometrycznymi i matematycznymi we Coordinates, który pierwotnie został zaprojektowany dla zabytkowej restauracji w hotelu” Cztery pory roku” w Nowym Jorku.

Podejście naukowe jest zmianą w projekcie Anastassiadesa, w taki sam sposób, w jaki nauka jest zawsze zmianą w lądowaniu na Księżycu. Podczas Apollo 17 trzej astronauci mieli zbadać geologię Księżyca, a także zbadać wpływ podróży kosmicznych na pięć żywych myszy o imionach Fe, Fi, Fo, Fum i Phooey. Podczas misji zespół desantowy wykonuje w sumie trzy spacery po Księżycu i pokonuje ponad 35 kilometrów w pojeździe księżycowym, zanim trójka astronautów wróci do domu.

Cała seria Flos Coordinates jest teraz dostępna w kolorze Moon Grey, zarówno lampa podłogowa, liczne lampy wiszące, jak i kinkiet, a cała seria z pewnością ozdobi salon, kuchnię i sypialnię. Połącz ze sobą różne modele - lub użyj pojedynczych Coordinates, aby nadać swojej przestrzeni kosmiczną fantazmat i fantazję.

Świętuj 50. rocznicę ostatniej załogowej misji kosmicznej na Księżyc za pomocą lampy Coordinates w kolorze Moon Grey – i upamiętnij ostatni przystanek w klasycznym wyścigu kosmicznym. Misja Apollo 17 była również najdłuższym załogowym lądowaniem na Księżycu – astronauci spędzili na Księżycu 12 i pół dnia – a następnie zespół pobił rekord najdłuższej odległości do statku desantowego podczas misji, aż 7,6 km.

Zobacz nowy kolor Flos tutaj!