Ikona designu zyskuje nowe życie w &Tradition | Zobacz wspaniałe premiery tutaj!

9 maja 2022
Ikona designu zyskuje nowe życie w &Tradition | Zobacz wspaniałe premiery tutaj!
W 2022 roku &Tradition miał zaszczyt uczcić 120. rocznicę Arne Jacobsena wznowieniem kultowego AJ7 Bellevue lampa podłogowa w dwóch cudownych wariantach. Projekt Bellevue był pierwszym Arne Jacobsen narysowanym w 1929 roku, sygnalizującym początek duńskiego minimalizmu. Tworząc lampę Bellevue, Jacobsen inspirował się stylem Bauhaus, co sprawiło, że skupił się na połączeniu funkcjonalności i formy – gdzie na przestrzeni lat zmieniły się jedynie kolor oraz materiał. Dzisiaj Bellevue można opisać jako ikonę designu, która odcisnęła swoje piętno na historii duńskiego wzornictwa do tego stopnia, że ​​pozostaje jednym z najbardziej preferowanych projektów w większości domów.

Bellevue Anniversary Edition


Duński architekt i projektant rozpoczynał każdy proces projektowy od celu funkcjonalnego, który następnie zaowocował uproszczonymi projektami o naturalnym pięknie, które przejawia się również w nowych wariantach. Podobnie jak oryginalny projekt Bellevue, te nowe edycje specjalne charakteryzują się wdzięcznymi, czystymi liniami i ponadczasowością, która nigdy nie wyjdzie z mody, a ich przenikliwa elegancja oraz prostota pasują do każdego stylu wnętrza.

W edycji Anniversary lampa podłogowa Bellevue AJ7 jest dostępna w pięknym kolorze Stone Grey z detalami z brązu oraz w pięknym kolorze White z detalami z brązu. Obie wersje oddają hołd oryginałowi charakterystyczną smukłą, elastyczną szyjką i artystyczną sylwetką, odzwierciedlając czystość i poczucie proporcji Jacobsena, które przysiągł jako podstawę projektu. Minimalistyczny design w połączeniu z nową kolorystyką nadaje lampom nowoczesny i ekskluzywny wygląd, który z łatwością można przenieść do każdego rodzaju wystroju wnętrza. Ozdób swój dom wyjątkowym kawałkiem historii duńskiego designu dzięki tym nowym i ekskluzywnym dodatkom z serii Bellevue oraz uzyskaj funkcjonalne źródło światła, a także element estetyczny w swoim wystroju, który z pewnością wywoła podziw wśród gości a także radość u Ciebie i Twojej rodziny.

Zobacz obie rocznicowe edycje Bellevue tutaj