Lampa balonowa jest hołdem dla Juliusza Verne’a | Zobacz Around the World tutaj!

28 listopada 2022
Lampa balonowa jest hołdem dla Juliusza Verne’a | Zobacz Around the World tutaj!
a jeśli chodzi o trudności”, odpowiedział Ferguson poważnym tonem są one po to, by je przezwyciężać”.

Duńska firma Umage, znana z dobrego designu i rzemiosła, stoi za nową serią lamp Around the World, która obejmuje zarówno lampę wiszącą, jak i abażur. Model wykonany jest z mlecznobiałego szkła opalowego z miękkimi fałdami, przyjemnym wyglądem i eleganckim małym metalowym detalem u góry. Kształt jest organiczny, miękki oraz naturalny, jak odwrócony balon. Balon na rozgrzane powietrze.

Projektantem stojącym za nią jest Luigi Vittorio Cittadini, a jeśli świat projektowania Cittadiniego, znasz również jego liczne odniesienia literackie - wiesz, możesz uznać zupełnie nową lampę Umage za prawdziwego klasyka: Five Weeks in a Balloon autorstwa Juliusz Verne.

Odkrywca Samuel Fergusson, jego przyjaciel Dick Kennedy i jego sługa Joe zostają zaproszeni przez Królewskie Towarzystwo Geograficzne w Anglii na eksplorację Afryki z balonu - i przez całą Afrykę od Zanzibaru po Senegal, fikcyjna książka rozwija się jak klasyczna wielka przygoda Juliusza Verne'a.  

Książki Verne'a można rozpoznać po zamiłowaniu Verne'a do nauki i postępu naukowego - niezależnie od tego, czy jest to Podróż do wnętrza Ziemi, Z Ziemi na Księżyc czy Pięć tygodni balonem, jak ma to miejsce w tym przypadku, napęd w jego historii jest często fikcyjnym wynalazkiem. W Five Weeks in a Balloon siłą napędową jest balon na ogrzane powietrze bez konieczności stosowania obciążników balastowych i regulacji gazu.

Around the World Dookoła również nie ma balastu ani gazu i wisi całkowicie samodzielnie na zawieszeniu w pokoju. Neutralny kształt lampy sprawia, że ​​nie rzuca się ona niepotrzebnie w oczy. To tylko lampa - ale koneserzy swoje wiedzą.

Dmuchany abażur, metalowe detale i miękkie światło sprawiają, że nadaje się do salonu i kuchni - ale oczywiście lampa najlepiej sprawdzi się w kąciku do czytania w domu, dzięki czemu będziesz mieć dużo światła, gdy zajdzie taka potrzeba przeczytać swoją kolekcję Juliusza Verne'a bez żadnych problemów.

Abażur można zestawiać ze wszystkimi podstawkami UMAGE E27, ale szczególnie polecamy UMAGE Zawieszenie rozetkowe, UMAGE Cannonball Cluster og UMAGE Santé.Zobacz Around the World jako lampa wisząca i abażur tutaj!