Dowiedz się wszystkiego o torach oświetleniowych

NAJWAŻNIEJSZY PORADNIK DOTYCZĄCY SZYN OŚWIETLENIOWYCH
Jeśli szukasz elastycznego i praktycznego rozwiązania oświetleniowego dla swoich lamp wiszących i reflektorów punktowych, jesteś we właściwym miejscu. Mamy tutaj wspaniały wybór oświetlenia szynowego i części zamiennych takich marek, jak ANTIDARK i Halotech, więc na pewno znajdziesz szynę, która odpowiada Twoim potrzebom. Oświetlenie szynowe to łatwe, praktyczne i elastyczne narzędzie do zastosowania nad stołem w jadalni, nad szafą, w salonie, w przedpokoju - tak naprawdę jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia. Dzięki oświetleniu szynowemu pozbędziesz się również wielu wiszących wszędzie przewodów - oświetlenie szynowe sprawia, że przewody stają się zbędne. Dzięki oświetleniu szynowemu możesz także decydować o tym, gdzie umieścić i pod jakim kątem ustawić zawieszki lub spoty, a także możesz stale zmieniać ich kierunek i położenie w zależności od potrzeb, co daje Ci możliwość dodania własnego, niepowtarzalnego akcentu do oświetlenia. Ale co zrobić, gdy już wybierzesz odpowiednie oświetlenie szynowe? Jak właściwie zabrać się za jego instalację? Odpowiedzi znajdziesz w tym artykule, a potem sam staniesz się poręcznym(wo)manem! Możesz również zobaczyć cały nasz wybór oświetlenia szynowego tutaj
<hr><font size="+2">DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O TORACH 1-FAZOWYCH I 3-FAZOWYCH</font>


DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O TORACH 1-FAZOWYCH I 3-FAZOWYCH

Podjęcie decyzji, czy użyć toru 1-fazowego czy 3-fazowego, może być trudne. Przede wszystkim należy rozważyć, gdzie tor będzie używany. Jeśli tor ma być używany w firmie, 3-fazowy tor może być korzystny, ponieważ ma więcej watów i przełączników, dzięki czemu można włączać, wyłączać lub przyciemniać indywidualną jasność każdego światła niezależnie. Z drugiej strony, jeśli chcesz używać oświetlenia szynowego w domu, możesz użyć szyny 1-fazowej, która zwykle ma ładniejszy wygląd i ma tylko jeden przewód pod napięciem, dzięki czemu można jednocześnie regulować tylko natężenie światła. Niezależnie od tego, czy wybierzesz ścieżkę 1-fazową, czy 3-fazową, masz gwarancję wszechstronnego i elastycznego oświetlenia.

Uwaga, że wszystkie światła szynowe Bankamps, ANTIDARKs i Halotracks są 1-fazowe, więc jeśli chcesz 3-fazowe światło szynowe, skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta.
<hr><font size="+2">DESIGNLINE-SYSTEM FIRMY ANTIDARK</font>


DESIGNLINE-SYSTEM FIRMY ANTIDARK

Poniżej dowiesz się więcej o systemie szyn Designline firmy ANTIDARK, który jest wysokiej jakości, ma wiele różnych opcji kombinacji i cieńszą konstrukcję niż zwykłe szyny o szerokości 2,2 cm. Dzięki tym szynom można dowolnie przesuwać światła i używać ich w różnych miejscach, od biura po galerię lub nad stołem w domu. Szyny oświetleniowe Designline firmy ANTIDARK są dostępne w kolorze czarnym lub białym o długości 1 lub 1,9 metra, które mogą być używane samodzielnie lub w połączeniu z wieloma szynami, aby zapewnić większą elastyczność w rozmieszczaniu świateł. Wszystkie części zamienne Designline są również dostępne w kolorze czarnym lub białym, aby pasowały do kolorów różnych części.  

Znajdź wszystkie szyny oświetleniowe ANTIDARK tutaj.


JAK ZAINSTALOWAĆ SYSTEM DESIGNLINE TRACK


KROK 1

Po pierwsze, zaczynasz od zamontowania oświetlenia szynowego Designline na suficie w miejscu, w którym chcesz uzyskać elastyczne oświetlenie i podłączasz je do najbliższego gniazda lampy. Przede wszystkim upewnij się, że masz również Starter, który jest wymagany do instalacji każdego systemu szynowego Designline. Należy pamiętać, że starter powinien być umieszczony na końcu szyny, a nie na środku.
ELEMENT STARTOWY
CENTERSTART
KROK 2

Następnie można połączyć ze sobą wiele torów za pomocą różnych połączeń. Na przykład możesz użyć Konektora, który pozwala połączyć kilka szyn świetlnych w jednej linii; lub Konektora T, który pozwala połączyć trzy szyny jednocześnie, tworząc literę "T"; lub Narożnika, którego możesz użyć, jeśli chcesz, aby szyny świetlne tworzyły narożnik. Bez względu na to, które złącze wybierzesz, będziesz w stanie rozprowadzić światło na większym obszarze w różnych kierunkach.
CONNECTOR
T-CONNECTOR
CORNER
KROK 3

Po pierwszych dwóch krokach, możesz zacząć dodawać dokładnie odpowiednią liczbę Design Tube Spots, Designline Bell Spots lub Designline Tube Pendants do oświetlenia ścieżek, aby dopasować je do swoich potrzeb. Tutaj możesz łączyć zarówno spoty, jak i zawieszki dokładnie tak, jak uważasz za stosowne, a także łatwo i elegancko zmieniać ich pozycje w zależności od potrzeb i nastroju, aby stworzyć unikalny i dekoracyjny element projektu, który można umieścić w dowolnym miejscu w domu.
KROK 4

Jeśli chcesz dodać do swojego systemu szynowego "zwykłe" zawieszki, które nie są do niego dostosowane, użyj Adaptera do zawieszek. Wówczas można zawiesić zawieszki w dokładnie takiej odległości i liczbie, w jakiej chce się je umieścić na szynie - należy jednak pamiętać, że każda zawieszka może ważyć maksymalnie 5 kg. Dzięki oświetleniu szynowemu możesz mieć kilka lamp obok siebie bez potrzeby stosowania dodatkowych przewodów - całkiem sprytne i praktyczne.
KROK 5

Jako miłe wykończenie systemu szynowego, możesz dodać plastikową pokrywę na szynę Designline, aby zakryć otwory, w których nie są umieszczone światła, aby uzyskać bardziej opływowy wygląd. Szynę maskującą można również łatwo przyciąć i dostosować do własnych potrzeb.
TUTAJ MOŻNA ZNALEŹĆ WSZYSTKIE ODPOWIEDNIE SZYNY I CZĘŚCI ZAMIENNE DO SYSTEMU SZYNOWEGO DESIGNLINE

<hr><font size="+2">HALO TRACKs LIGHTING TRACKs</font>


HALO TRACKs LIGHTING TRACKs

Poniżej możesz dowiedzieć się więcej o systemie oświetlenia Halo Track, który jest prostym i inteligentnym systemem, który zapewnia również bogactwo elastycznych opcji oświetlenia. Szyny oświetleniowe Halo Tracks są dostępne zarówno w kolorze czarnym, jak i białym o długości 1,2 lub 2 metrów, których można używać samodzielnie lub z wieloma szynami, aby zwiększyć rozmiar obszaru, który chcesz oświetlić.  

Znajdź wszystkie oświetlenie szynowe Halo Tracks tutaj.


JAK ZAINSTALOWAĆ SYSTEM HALO TRACK

KROK 1

Najpierw zamontuj szynę Halo Track na suficie i zainstaluj ją w najbliższym gniazdku elektrycznym. Szynę można skracać, wydłużać i montować za pomocą dołączonych śrub. Wszystkie lampy wiszące 230 V mogą być używane z lampami szynowymi Halo Track, w których można również stosować przełączniki ściemniacza.

KROK 2

Następnie można połączyć ze sobą wiele lamp szynowych, używając elementu T, który pozwala połączyć trzy szyny jednocześnie, tworząc literę T; lub używając systemu montażu lamp szynowych Halo Track. Ten system montażowy obejmuje między innymi kątownik Halo Track 90°, którego można użyć do połączenia szyn w narożnik. Zawiera również El-collector, którego można użyć, jeśli chcesz połączyć wiele szyn w linii prostej, aby rozszerzyć oświetlenie na większy obszar - na przykład na długi stół w jadalni lub korytarz. Wreszcie, dostępne jest również złącze Flex do szyny Halo Track, które umożliwia połączenie dwóch szyn i wygięcie złącza dokładnie tak, jak chcesz. Dzięki temu systemowi złączy otrzymujesz szeroki zakres opcji montażu, dzięki czemu możesz idealnie dostosować oświetlenie do swojego wnętrza i potrzeb.

KROK 3

Jako ostatnią część instalacji możesz podłączyć swoje reflektory punktowe lub lampy wiszące do szyny - a jeśli używasz zwykłych lamp wiszących, będziesz potrzebować również Adaptera wiszącego, który jest kompatybilny ze wszystkimi zawieszkami 230 V o maksymalnej wadze 4 kg - adapter może być również używany do większości innych lamp.
WSZYSTKIE ODPOWIEDNIE CZĘŚCI DO SYSTEMU SZYNOWEGO HALO TRACK MOŻNA ZNALEŹĆ TUTAJ