Duński Design

Lubisz duński design? Nie możemy Cię za to winić - ponieważ duńskie wzornictwo jest pewnym hitem i ciągle dołączają do niego nowe, ekscytujące marki. Na tej stronie zebraliśmy wszystkie lampy duńskich producentów. Znajdziesz tu zarówno lampy ścienne, jak i sufitowe, wiszące, a także stołowe i podłogowe.
Duńskie lampy designerskie

Od wielu dziesięcioleci w Danii powstają wyjątkowe projekty oświetleniowe. Wszystko zaczęło się od duńskiego mistrza Poula Henningsena w latach 20. XX wieku. Jego wzornictwo zyskało światową sławę – i nadal jest słynne – a jednocześnie położył on podwaliny pod rozumienie dobrego oświetlenia jako połączenia formy i funkcji. Bo duński design jest przede wszystkim dokładnie przemyślany.

Obecnie istnieje bogactwo dobrze przemyślanych duńskich projektów oświetleniowych. Zarówno lampy stołowe, jak i podłogowe, wiszące, sufitowe, ścienne oraz zewnętrzne. Wspólne dla wszystkich typów jest ich skupienie się zarówno na kształcie, jak i funkcji.

Poznaj wszystkie piękne duńskie konstrukcje i daj się zainspirować wszystkim, od klasycznych i tradycyjnych lamp stołowych po nowe i eksperymentalne lampy.

Muuto Unfold – duńska lampa designerska


Nowym i atrakcyjnym przykładem dobrze przemyślanego duńskiego projektu oświetlenia jest lampa wisząca UnfoldfirmyMuuto. Jej kształt jest prosty, ale materiał jest wyjątkowy. Lampa wykonana jest z miękkiego silikonu. Duńska marka przeprojektowała klasyczną konstrukcję i unowocześniła ją, kładąc szczególny nacisk na formę i funkcję. Model ten jest dostępny w wielu pięknych kolorach - znajdziesz je tutaj na stronie.
Fun 10 DM Lampa Wisząca - Verpan
RRP PLN 6 166,00
Na stanie teraz
Pokaż 36 z 693 produktów
Podziel się swoimi zdjęciami z @lampemesteren
Oznacz #takmistrzlamp, a być może Twoje zdjęcia będą tutaj wyświetlane. Zainspiruj i daj się zainspirować, od jednego wyjątkowego domu do drugiego.