Duński Design

Lubisz duński design? Nie możemy Cię za to winić - ponieważ duńskie wzornictwo jest pewnym hitem i ciągle dołączają do niego nowe, ekscytujące marki. Na tej stronie zebraliśmy wszystkie lampy duńskich producentów. Znajdziesz tu zarówno lampy ścienne, jak i sufitowe, wiszące, a także stołowe i podłogowe.
Duńskie lampy designerskie

Od wielu dziesięcioleci w Danii powstają wyjątkowe projekty oświetleniowe. Wszystko zaczęło się od duńskiego mistrza Poula Henningsena w latach 20. XX wieku. Jego wzornictwo zyskało światową sławę – i nadal jest słynne – a jednocześnie położył on podwaliny pod rozumienie dobrego oświetlenia jako połączenia formy i funkcji. Bo duński design jest przede wszystkim dokładnie przemyślany.

Obecnie istnieje bogactwo dobrze przemyślanych duńskich projektów oświetleniowych. Zarówno lampy stołowe, jak i podłogowe, wiszące, sufitowe, ścienne oraz zewnętrzne. Wspólne dla wszystkich typów jest ich skupienie się zarówno na kształcie, jak i funkcji.

Poznaj wszystkie piękne duńskie konstrukcje i daj się zainspirować wszystkim, od klasycznych i tradycyjnych lamp stołowych po nowe i eksperymentalne lampy.

Muuto Unfold – duńska lampa designerska


Nowym i atrakcyjnym przykładem dobrze przemyślanego duńskiego projektu oświetlenia jest lampa wisząca UnfoldfirmyMuuto. Jej kształt jest prosty, ale materiał jest wyjątkowy. Lampa wykonana jest z miękkiego silikonu. Duńska marka przeprojektowała klasyczną konstrukcję i unowocześniła ją, kładąc szczególny nacisk na formę i funkcję. Model ten jest dostępny w wielu pięknych kolorach - znajdziesz je tutaj na stronie.
Flowerpot VP3 Lampa Stołowa Dark Plum - &Tradition
RRP PLN 1 495,00
Oczekiwany u nas za: 3 - 5 dni
Flowerpot VP8 Lampa Ścienna Mustard - &Tradition
RRP PLN 1 625,00
Znowu w magazynie 11-04-2023
Gravity Lampa Stołowa Large Czarny Marmur/Biała - GUBI
RRP PLN 3 575,00
Oczekiwany u nas za: 4 - 6 dni
Kizu Small Lampa Stołowa Szary Marmur - New Works
RRP PLN 1 625,00
Oczekiwany u nas za: 21 - 24 dni
Flowerpot VP7 Lampa Wisząca Dark Plum - &Tradition
RRP PLN 1 885,00
Znowu w magazynie 11-04-2023
The Bouquet Chandelier 5 - Le Klint
RRP PLN 4 675,00
Oczekiwany u nas za: 3 - 5 dni
Flowerpot VP3 Lampa Stołowa Cobalt Blue - &Tradition
RRP PLN 1 495,00
Oczekiwany u nas za: 3 - 5 dni
Peek Lampa Stołowa Czarna - Menu
RRP PLN 1 755,00
Na stanie teraz
Pokaż 36 z 659 produktów
Podziel się swoimi zdjęciami z #takmistrzlamp
Oznacz #takmistrzlamp, a być może Twoje zdjęcia będą tutaj wyświetlane. Zainspiruj i daj się zainspirować, od jednego wyjątkowego domu do drugiego.