SLAMP Lampy

SLAMP to włoska firma projektowa, z zamiłowaniem do designu i wysokim zmysłem estetycznym, która stoi za kilkoma wspaniałymi klasykami lamp. Każde źródło światła przyczynia się do funkcjonalności w swoim niepowtarzalnym wyrazie i interakcji z każdym środowiskiem, w którym zainstalowana jest lampa – jedyny w swoim rodzaju widok dla oka.

Zobacz niezwykłe lampy SLAMP lamper poniżej.

Lentiflex, Opalflex i CrystalflexWiele produktów Slamp wykorzystuje materiały Crystalflex, Opalflex i Lentiflex. Są to materiały wynalezione i opatentowane przez firmę Slamp. Różne materiały "Flex" to technopolimery - tworzywa sztuczne, które zostały udoskonalone w celu uzyskania właściwości niespotykanych zwykle w tworzywach sztucznych. Opatentowane przez Slamp materiały można scharakteryzować jako sztywne, ale elastyczne, niezwykle trwałe i nadające się do recyklingu.

Lentiflex to przezroczysty materiał firmy Slamp, który jest tak przezroczysty jak szkło. Opalflex to, jak sama nazwa wskazuje, półprzezroczysty materiał firmy Slamp, który naśladuje wygląd opalizowanego szkła. Crystalflex jest przezroczysty jak Lentiflex, ale z małymi załamaniami, jak szkło kryształowe.
Clizia Lampa Wisząca Biała - SLAMP
Oczekiwany u nas za: 21 - 24 dni
Veli Lampa Wisząca L Biała - SLAMP
Oczekiwany u nas za: 21 - 24 dni
Pokaż 36 z 163 produktów

Lampy SLAMP

Roberto Ziliani założył SLAMP w 1994 roku. Jego celem było stworzenie czegoś nowego we włoskim designie. Firmę, która może zaoferować wysokiej jakości lampy i oświetlenie oraz gdzie rzemieślnicza dbałość o szczegóły spotka się z jakością produkcji przemysłowej i nowoczesnym wystrojem.

W asortymencie SLAMP znajdziesz szeroką gamę oświetlenia dla wszystkich pokoleń, z domieszką czegoś innowacyjnego i eksperymentalnego. Współpraca z wieloma projektantami przyniosła SLAMP kilka międzynarodowych nagród za wzornictwo, a w maju 2012 roku otrzymali nagrodę Red Dot dla serii lamp Veli.

Dla SLAMP młodzi projektanci są kluczowi dla powiewu świeżości i nowych inspiracji. Nieszablonowe myślenie, użycie alternatywnych materiałów i standardów wyznacza normę wyśmienitego wzornictwa.

Od tego czasu rozwój SLAMP nigdy się nie zatrzymał i dziś jest najbardziej reprezentatywną marką w ozdobnym designerskim oświetleniu a także jest punktem odniesienia dla każdego, kto chce posiadać niezwykle pożądany, oryginalny, ekskluzywny przedmiot, w zasięgu ręki.

DNA SLAMP-a, na które składa się ciekawość nowych materiałów i eksperymenty oraz rozwiązania techniczne, sprawiło, że rozwój firmy SLAMP nigdy nie stał w miejscu. Obecnie są najbardziej znamienną marką w dziedzinie dekoracyjnego oświetlenia designerskiego.

Francesco ParettiNajbardziej znane prace: lampa Bach dla SLAMP
Wykształcenie: Projektant industrialny

Historia
Francesco Paretti urodził się w Terni we Włoszech, studiował industrialny design na Uniwersytecie La Sapienza w Rzymie.
Paretti pracował jako konsultant projektowy dla wielu dużych firm, w których konstuował produkty samodzielnie lub z innymi znanymi projektantami, takimi jak Stefano Giovannoni, Anna Gili i Gai Mattiolo.
W 1997 i 1998 zdobył nagrodę San Valentino Gold, a w 2003 wygrał międzynarodowy konkurs projektowy Aprilia Design Award.
Dziś jego projekty wystawiane są w niektórych z największych muzeów na świecie.

Nigel CoatesNigel Coates nadal kwestionuje architekturę i jej znaczenie. Jego misją jest dodanie równych części zarówno sztuki jak i inteligencji do architektury i designu, a poczucie pasji i ironii jest widoczne we wszystkich jego produktach.

Po ukończeniu edukacji w Architectural Association Coates zaprojektował wiele budynków, wnętrz i wystaw na całym świecie, szczególnie w Anglii i Japonii. Niektóre z jego bardziej eksperymentalnych projektów były pokazywane w muzeach, takich jak Tate Modern.

Coates jest bardzo popularnym designerem zarówno w branży oświetleniowej, jak i meblarskiej, współpracował z kilkoma włoskimi firmami projektowymi. Od 2008 roku jest dyrektorem kreatywnym SLAMP.

Zobacz wszystkie lampy Fiorella tutaj
Podziel się swoimi zdjęciami z @lampemesteren
Oznacz #takmistrzlamp, a być może Twoje zdjęcia będą tutaj wyświetlane. Zainspiruj i daj się zainspirować, od jednego wyjątkowego domu do drugiego.