Le Klint Lampy

Le Klint to niezywkła duńska firma, która trzyma się wartości rzemiosła, estetyki i jakości. Historia przedsiębiorstwa rozpoczęła się w 1943 roku i przez te wszystkie lata Le Klint produkował klasyki jeden po drugim.

Przejrzyj nasz ciekawy wybór produktów Le Klint poniżej.
Pokaż 36 z 368 produktów

Historia Le Klinta

W 1943 roku Tage Klint przekształcił rodzinny sklep z folderami w prawdziwą firmę i nadal udaje im się wprowadzać innowacje, łącząc piękne ponadczasowe ekrany z nowymi materiałami oraz kształtami.

Le Klint nadal używa starego, dobrego rzemiosła do produkcji abażury. Utalentowane i zręczne kobiety składają parawany z wielką precyzją.

Architekt P.V. Jensen-Klint (Peder Vilhelm Jensen-Klint) to człowiek stojący za pierwszym krzyżowo dzielonym abażurem.

Zaprojektował kamionkową lampę naftową, ale brakowało jej abażuru. Wynalazł także abażury krzyżowo splatane, które wprowadzono do produkcji dopiero 40 lat później.

Jego syn, Tage Klint, był człowiekiem stojącym za kołnierzem uchwytu, do którego dodał oryginalne boki. Ważny i decydujący szczegół, który nadal jest częścią klasycznego projektu. Ponadto zaprojektował wiele lamp z serii Le Klint. 10 lat później władzę przejął jego syn Jan Klint. Był bardzo wizjonerskim biznesmenem i to on założył fundację, która od 1972 roku prowadzi firmę Le Klint. Zrobił to, aby chronić swoich pracowników, a fundacja wspiera teraz byłych pracowników, projektantów i architektów.

Trzeci syn, Kaare Klint, który był zarówno architektem, rzemieślnikiem i projektantem, jak i utalentowanym i szanowanym człowiekiem w swoim rodzaju, wywarł wielki wpływ na duńską sztukę meblarską w całości.

Jego talent przyniósł korzyści firmie Le Klint, aw 1944 roku zaprojektował "Frugtlygten" (Le Klint 101), która nadal jest jedną z najlepiej sprzedających się lamp Le Klint.

Le Klint z pewnością przyciągnął wielu wykwalifikowanych, profesjonalnych i szanowanych projektantów na przestrzeni lat i to z pewnością połączenie tych artystów a także wizjonerskich celów Le Klint sprawia, że ​​lampy są nadal nowoczesne i klasyczne.

Można to również zobaczyć w ich nowej gamie z lampami Undercover. To zupełnie nowy styl dla Le Klint, ale wciąż z ich kunsztem i walorami estetycznymi na pierwszym planie.

Podobnie, nacisk kładziony jest również na abażury lamp Undercover, a tutaj masz możliwość stworzenia własnego, niepowtarzalnego dzieła. A dzięki świetnemu trendowi Marimekko możesz oczywiście zdobyć Undercover z tak zwanymi abażurami Unikko. Nowością jest to, że dzieci mogą teraz tworzyć własne za pomocą ekranu „Zestaw do rysowania”. Wszystkie te abażury zostały zaprojektowane przez Helle Gråsted, Helle Abild, Sabine Bornholdt oraz Maję i Kristinę Isola.

Mamy również duże doświadczenie w doradztwie w zakresie oświetlenia i możemy zapewnić wykwalifikowane doradztwo. Możesz do nas zadzwonić pod numerem +48 221 049 200 lub napisać na adres info@mistrzlamp.pl

Możesz także zobaczyć stronę internetową Le-klinta tutaj
Podziel się swoimi zdjęciami z @lampemesteren
Oznacz #takmistrzlamp, a być może Twoje zdjęcia będą tutaj wyświetlane. Zainspiruj i daj się zainspirować, od jednego wyjątkowego domu do drugiego.