Louis Poulsen Lampy

Firma Louis Poulsen ma długą i dumną historię w projektowaniu oświetlenia zarówno dla klientów prywatnych, jak i biznesowych.

Lampy Louisa Poulsena są rozpoznawane na całym świecie od czasu, gdyPoul Henningsen został nagrodzony pierwszym złotym medalem na międzynarodowej wystawie sztuki dekoracyjnej w Paryżu za przełomowy design w 1925 roku.

Louis Poulsen produkuje bogatą ofertę lamp podłogowych/stojących, stołowych, ściennych, wiszących i zewnętrznych zarówno dla odbiorców prywatnych, jak i biznesowych.
Pokaż 36 z 456 produktów

Kultowa lampa PH od Poula Henningsena

Wśród klasycznych i kultowych lamp Louisa Poulsena nie możemy przejść obojętnie obok unikalnej lampy PH. Lampa została pierwotnie zaprojektowana w 1925 roku, gdzie po raz pierwszy została zaprezentowana jako lampa wisząca z trzema kloszami - znanymi również jako system trzy-częściowy. Wyjątkowość systemu oświetlenia polegała na tym, że klosze zarówno ukrywały źródło światła, jak i odbijały światło, nie oślepiając. Projektant Poul Henningsen nie wiedział wówczas, że jego projekt będzie mieć duży wpływ na historię projektowania oświetlenia i z czasem osiągnie status duńskiej ikony designu.

Przeczytaj więcej o unikalnych lampach PH tutaj

Louise CampbellUrodzia się: 1970
Najbardziej znane prace: lmpa wisząca Campbell, lampa wsząca Collage, lampa podłogowa Snow, Shutters LC – wszystkie dla Louisa Poulsena
Wykształcenie: Projektant

Historia
Louise Campbell urodziła się w Kopenhadze jako córka Duńczyka i Angielki, dlatego mieszkała w obu krajach. Po ukończeniu London College of Furniture w 1992 roku wróciła do Danii, gdzie kontynuowała studia.

W 1996 roku stworzyła własną pracownię zajmującą się projektowaniem mebli i oświetleniem. Jej formy są zabawne, a wszystkie jej konstrukcje cechuje skandynawski feminizm. Bardzo troszczy się o środowisko i założyła fundację „Walk The Plank”, która jest współpracą pomiędzy 90-cioma projektantami, którzy przekazali na ten cel oryginalne projekty.

Louise Campbell kilkakrotnie współpracowała z duńską marką Louis Poulsen, a modele te są bardzo popularne na całym świecie.

Zobacz wszystkie lampy tutaj.

Vilhelm WohlertUrodził się: 1920 - Zmarł: 2007
Najbardziej znane prace: Dehns Palae, Frederik IX’s Kapel w Roskilde Domkirke, lampy wiszące Wohlert dla Louisa Poulsena.
Wykształcenie: Architekt                                                    

Historia
Vilhelm Wohlert ukończył Kunstakademiets Arkitektskole (Królewską Duńską Akademię Sztuk Pięknych) w 1944 roku i pracował jako profesor w tej samej szkole od 1968 do 1986 roku.

W latach 1946-1947 Wohlert był zatrudniony przez szwedzkich projektantów Svena Ivara Linda, Svena Markeliusa i Hakona Ahlberga w Sztokholmie, a w 1949 roku założył własne studio.

W 1957 wraz z Jørgenem Bo zaprojektował duńskie muzeum sztuki współczesnej Louisiana w Humlebaek. Obaj architekci rozwijali muzeum przez łacznie 33 lata.

Vilhelm Wohlert opracował także konstrukcje domów rodzinnych oraz niewielkiej kolekcji mebli.

Zobacz wszystkie lampy tutaj.
Podziel się swoimi zdjęciami z @lampemesteren
Oznacz #takmistrzlamp, a być może Twoje zdjęcia będą tutaj wyświetlane. Zainspiruj i daj się zainspirować, od jednego wyjątkowego domu do drugiego.