Lampe Gras Lampy

La Lampe Gras, ikona XX wieku.

Już w 1922 roku Bernard-Albin GRAS zaprojektował szereg lamp przeznaczonych do użytku w biurach i przemyśle. Lampa GRAS, którą później tak nazwano, była całkowicie niepowtarzalna dzięki prostej i solidnej, a jednocześnie ergonomicznej konstrukcji.

Podstawowy kształt nie jest połączony za pomocą śrub ani połączeń spawanych.

Dziś lampa La Lampe GRAS stała się poszukiwanym przedmiotem kolekcjonerskim na całym świecie, a zwłaszcza we Francji, Stanach Zjednoczonych i Japonii. błyskotliwy i wizjonerski projekt Bernarda-Albina Grasa okazał się ponadczasowy.

Przeczytaj więcej o Lampe Gras na dole tej strony.
Pokaż 36 z 309 produktów

Lampy firmy Lampe Gras

Bernard-Albin Gras był jednym z najbardziej innowacyjnych projektantów, którzy „odwiedzili” XX wiek, pozostawiając po sobie silne wrażenie, którym możemy się cieszyć do dziś. Funkcjonalność i estetyka emanująca z jego lamp, a zwłaszcza projekty poszczególnych detali, takich jak ramiona, korpusy, okucia, przeguby i nóżki, były fantastycznie oryginalne, przemyślane i wyprzedzały swoje czasy. Le Corbusier został uwiedziony na wczesnym etapie procesu przez nowoczesny design i rozszerzoną łatwość użytkowania lamp, więc stał się jednym z najbardziej entuzjastycznych naśladowców Bernarda-Albina Gra. Lampy można było znaleźć w gabinecie Le Corbusiera, ale niestety były one również wykorzystywane w wielu jego projektach na całym świecie.

Inni, jak Robert Mallet-Stevens, Jacques Emile Ruhlmann i Eileen Gray, podążyli za modą. Do znanych artystów, którzy używali lamp La Lampe GRAS w swoich pracowniach, należą Sonia Delaunay i Georges Braque. To chyba pierwszy raz, kiedy lampa stała się tak popularna w środowisku zawodowym, jak w domach prywatnych.

DCW - La Lampe Gras - Bernard Schottlander

Własne słowa Philippe'a Cazy i Frédérica Winklera na temat myśli stojących za DCW.

„DCW powstało w oparciu o naszą pasję do przedmiotów… przedmiotów, które towarzyszą nam i podążają za nami w życiu codziennym. Obiekty, które są niezawodne, uczciwe i kompletne z niezbędnym akcentem doskonałego projektu.

Obiekty, które są doskonałe w swoim gatunku i typie, ale które również emanują pięknem i architektoniczną hojnością. Musi pojawić się pragnienie i chęć traktowania obiektu z szacunkiem, a wtedy celem jest stworzenie z czasem więzi… połączenia z nim… sposobu życia i sposobu widzenia”.

DCW ma między innymi serię Mantis od Bernarda Schottlandera i ekscytujący La Lampe GRAS.
Podziel się swoimi zdjęciami z @lampemesteren
Oznacz #takmistrzlamp, a być może Twoje zdjęcia będą tutaj wyświetlane. Zainspiruj i daj się zainspirować, od jednego wyjątkowego domu do drugiego.