Flos

Flos został założony przez Dino Gavina i Cesare Cassino w 1962 roku we włoskim mieście Merano. Firma nadal produkuje niektóre ze swoich oryginalnych, klasycznych modeli. Jej główna siedziba znajduje się w Bovezzo we Włoszech.
Flos produkuje szereg lamp stojących, stołowych, montowanych, wiszących i zewnętrznych do użytku prywatnego jak i komercyjnego.
Od samego początku firma Flos znana jest z wysokiej jakości podejścia do wytwarzania, projektowania i procesów produkcyjnych lamp. Wiele z jej lamp zaprojektowanych specjalnie na użytek komercyjny to jedne z najbardziej znanych i odnoszących sukcesy produktów na rynku wzornictwa przemysłowego – a firma jest za to wdzięczna panom Achille Castiglioni i jego bratu Piergiacomo Castiglioni.
Mini Glo-Ball S Lampa Wisząca - Flos
RRP PLN 1 279,00
Na stanie teraz
Glo-Ball S2 Lampa Wisząca - Flos
RRP PLN 3 237,00
Na stanie teraz
265 Lampa Ścienna Czarna - Flos
RRP PLN 5 910,00
Na stanie teraz
2097/30 Lampa Wisząca Czarna - Flos
RRP PLN 9 839,00
Na stanie teraz
265 Lampa Ścienna Biała - Flos
RRP PLN 5 910,00
Na stanie teraz
Ariette 1 Lampa Ścienna - Flos
RRP PLN 1 818,00
Na stanie teraz
Taccia Lampa Stołowa White - Flos
RRP PLN 14 901,00
Na stanie teraz
Abażur for Ktribe Soft - Flos
RRP PLN 813,00
Na stanie teraz
Bellhop Lampa Stołowa Grey Blue - Flos
RRP PLN 1 296,00
Na stanie teraz
Pokaż 36 z 607 produktów

Więcej informacji o Flos i ich lampach

Flos zdobył niezliczone nagrody i międzynarodowe uznanie za swój design, lampy są prezentowane w muzeach designu i na wystawach na całym świecie.

W latach 80. Flos przyciągał nowych, utalentowanych projektantów. W 1988 roku Flos rozpoczął współpracę z Philippe'em Starckiem.

Ta współpraca zaowocowała wieloma sukcesami, a Philippe Starck nadal współpracuje z Flosem nad rozwojem nowych produktów, takich jak zaprojektował lampę Ara, serię Romeo Moon oraz żyrandol Cicatrice De Luxe. W latach 90. Flos wyprodukował serie Rosy Angelis, Romeo Moon i Archimoon, które również zostały zaprojektowane przez Philippe'a Starcka.

Za nimi podążali inni utalentowani projektanci, w tym Jasper Morrison, Marc Newson, Antonio Citterio, Marcello Ziliani, Marcel Wanders, Piero Lissoni, Rodolfo Dordoni, Joris Laarman, Knud Holscher, Johanna Grawunder i Patricia Urquiola.

W latach 90. Flos był otoczony wieloma produktami nowych projektantów. Odzwierciedla to pragnienie Flos, aby zatrzymać i odkryć najbardziej utalentowanych projektantów, aby utrzymać swoją wiodącą pozycję w zakresie innowacji. Flos rozpoczął produkcję lamp Glo-ball autorstwa Jaspera Morrisona w 1998 roku.

Lampy Flos charakteryzują się tym, że pasują do większości domów, a ich smakowite detale jak np dmuchane szklane klosze i eleganckie efekty cieni. Kupując lampę Flos zyskujesz nie tylko oświetlenie, ale również nowoczesną sztukę oświetleniową. 

Filozofia firmy Flos polega na tym, że lampy muszą być zarówno prowokacyjne, jak i innowacyjne, ale muszą nadal zachowywać podstawowe zasady projektowania. Flos może zatem zaprezentować duży wybór kultowych lamp, które zmieniają całą koncepcję oświetlenia.

Wreszcie, wiele lamp Flos działa ze źródłami światła o mocy większej niż tradycyjne 40-60 W, więc mogą one zrobić więcej niż tylko stworzyć przytulne oświetlenie, co jest ważną cechą i jest pożądane w wielu miejscach zarówno w świecie biznesu, jak i prywatnie .

Stronę internetową Flos można również zobaczyć tutaj
Podziel się swoimi zdjęciami z @lampemesteren
Oznacz #takmistrzlamp, a być może Twoje zdjęcia będą tutaj wyświetlane. Zainspiruj i daj się zainspirować, od jednego wyjątkowego domu do drugiego.