David Trubridge Lampy

David Trubridge Ltd oferuje niewiarygodnie piękne lampy charakteryzujące się zrównoważonym charakterem i kolorowymi wzorami. David jest angielskim projektantem z doświadczeniem jako architekt morski - a jego wykształcenie architektoniczne jest wyraźnie odzwierciedlone w jego pracy. David i jego żona sprzedali wszystko, co posiadali, gdy byli dość młodzi i żeglowali dookoła świata z dwójką niemowląt. Podczas ich podróży David zafascynował się piękną przyrodą, jaką świat ma do zaoferowania - i przeniósł tę inspirację do swoich projektów, co je tym wyróżnia. Wielka pasja Davida Trubridge'a do bezkonfliktowego rozwoju jest widoczna w każdym projekcie, który wprowadza, a każdy szczegół jest opracowywany z myślą o ochronie środowiska. Lampy są zbudowane tak, aby trwać wiecznie, a także przypominać nam o pięknie, które nas otacza.

Możesz zobaczyć kolekcję lamp David Trubridge Ltd tutaj.
Kina Lampa Wisząca Ø44 Biała 1 Strony - David Trubridge
RRP PLN 4 027,00
Oczekiwany u nas za: 21 - 24 dni
Kina Lampa Wisząca Ø60 Bambusowa - David Trubridge
RRP PLN 3 638,00
Oczekiwany u nas za: 21 - 24 dni
Pokaż 36 z 150 produktów

Więcej o: David Trubridge Ltd

Poniżej znajduje się wyciąg z różnych wywiadów w wielu magazynach projektowych z Europy i Azji, które zostały opublikowane w ostatnich latach. Zostały one dobrane i skomponowane tak, aby w elegancki sposób podkreślały i definiowały to, za czym stoi producent (i człowiek) David Trubridge.

KULTURA


Pragnę znaleźć sposób, dzięki któremu możemy wzbogacać życie ludzi kulturą bez zużywania cennych zasobów i energii. Mamy o wiele za dużo „rzeczy” w naszych domach, które w zasadzie są niczym innym jak niezdrowym jedzeniem dla oczu, zaprojektowanym tak, by pozostawiać nas głodnymi na więcej. Jak możemy stworzyć prawdziwe i trwałe źródło utrzymania bez bałaganu często bezużytecznych przedmiotów, które marnują cenne zasoby i niszczą środowisko? ! Projektowanie, które nie rozwiązuje tego problemu, jest moim zdaniem zarówno nieodpowiedzialne, jak i nieistotne.

FASON


Nie interesują mnie trendy ani moda, ponieważ to po prostu czyni cię „naśladowcą”. Staram się znaleźć własne serce i mieć pewność, że będę z niego mówić, z szczerością i własnym głosem. Nie podoba mi się obecny trend w projektowaniu, który szuka oryginalności w bystrości, dowcipie lub ironii - takie sztuczki to jednolinijkowe żarty, z których śmiejemy się od razu, ale szybko zapominamy. Nie zawsze mogę być modny, ale wierzę, że na dłuższą metę integralność, oryginalność i konsekwencja będą ważnymi oraz wygrywającymi czynnikami, ponieważ każdy artysta jest wyjątkowy.

Nie chcę nazywać tego, co jest odpowiednikiem powierzchownej popowej piosenki, ponieważ prawdopodobnie mogą być dziś największym hitem, ale jutro znikną we mgle zapomnienia. Moim marzeniem jest stworzyć coś, co podobnie jak muzyka Bacha nie tylko zostanie zapamiętane, ale może nadal inspirować dzisiaj, nawet setki lat później.

PROCES PROJEKTOWY


Nie projektuję, aby spełniały prostą praktyczną funkcję. Projektuję, aby komunikować się, opowiadać historię, przekazywać to, co odnajduję w górach i na pustyni oraz co to znaczy być człowiekiem. Jako artysta rozwijam formy i tworzę słownictwo na podstawie tego, co widzę i czuję wokół siebie. To jest mój osobisty język, którym opowiadam swoją historię. Jako projektant mogę następnie wykorzystać kształty i utworzone słownictwo w moich projektach. Gdybym jako osoba nie była tak głęboko zaangażowana i zakorzeniona w początkowych etapach procesu twórczego, moja praca nie rozwinęłaby się i skończyłabym jedynie na przemieszczaniu czy zmienianiu linii oraz myśli wymyślonych przez innych przede mną, i jaki jest sens, że co?

Wiedzę, jaką daje mi moje rzemiosło, wykorzystuję do tworzenia projektów. Sztuka, rzemiosło i projektowanie są równie ważnymi częściami całego procesu twórczego.

DLATEGO SZTUKA JEST NAM POTRZEBNA


Uważam, że potrzebujemy wielkich dzieł sztuki, ponieważ pomagają one zdefiniować, co to znaczy być człowiekiem. Sztuka jest bardzo ważna, ponieważ nieustannie kwestionuje i przesuwa nasze granice zrozumienia wraz z doświadczeniami. To sztuka znajdowania krawędzi, która tworzy tarcie, które podtrzymuje płonącą iskrę życia. Bez ciągłego ruchu sztuki jesteśmy statyczni i bez życia. Artyści to mutacje genetyczne, które są niezbędne dla dalszego filozoficznego i umysłowego rozwoju człowieka. Większość wymrze i zostanie zapomniana, ale jeśli nie będziemy tam, aby zachęcić ich wszystkich, przegapimy kilka genialnych i żywotnych postępów.
Podziel się swoimi zdjęciami z @lampemesteren
Oznacz #takmistrzlamp, a być może Twoje zdjęcia będą tutaj wyświetlane. Zainspiruj i daj się zainspirować, od jednego wyjątkowego domu do drugiego.