Anglepoise Lampy

Należy powiedzieć, że Anglepoise jest narodowym skarbem w historii angielskiego designu. Odkąd ekspert od zawieszenia George Carwardine stworzył pierwotny Original 1227w latach 30. XX wieku, lampy Anglepoise zdominowały wszystko, od warsztatów żwiru perłowego po najnowocześniejsze mieszkania na poddaszu, a także od stołów nawigacyjnych na pokładach brytyjskich bombowców podczas II wojny światowej po całkowicie własne podium w uznanym MoMA w Nowym Jorku.

Original 1227 jest dla wielu archetypową lampą architektoniczną - ale Anglepoise produkuje również wiele innych lamp; na przykład Type 75, Type 80, 1227 Mini i 90 Mini. Oświetlenie to jest znane na całym świecie ze swojego wyjątkowego wzornictwa, a także z jakości wykonania - która jest tak wysoka, że ​​kiedy rozbity angielski bombowiec został wyłowiony z jeziora Loch Ness w Szkocji w 1985 roku, lampa na pokładzie ciągle działała. Dlatego też Anglepoise zapewnia dożywotnią gwarancję na lampę.

Dziś Anglepoise jest prowadzony m.in. przez Sir Kennetha Grange'a, który, podobnie jak marka Anglepoise, jest znany na całym świecie ze swojego znaczenia dla brytyjskiego wzornictwa. Przeczytaj więcej o nim poniżej, a przeczytaj więcej o Original-1227 tutaj!
Umma Lampa Sufitowa H15 White/Satin Nickel - Lindby
RRP PLN 444,00
Oczekiwany u nas za: 4 - 6 dni
Pokaż 36 z 84 produktów

Sir Kenneth Grange

Od 2003 roku za sterami Anglepoise zasiada legenda designu Sir Kenneth Grange. Rozpoczął on swoją karierę jako ilustrator techniczny i od ponad pół wieku zaszczyca nas projektami światowej klasy. Znany jest z pracy z przedmiotami codziennego użytku, takimi jak maszyny Kenwood, aparaty Kodak, londyńskie taksówki i brytyjski Inter-City 125 - a także wszystko inne; zapalniczki i długopisy.

Sir Kenneth George powiedział, że lampy Anglepoise są jego ulubionymi lampami - a wcześniej stwierdził, że sprężynowy projekt w Original-1227 to mały cud. Sam też nie mógł się powstrzymać i dodał coś od siebie do portfolio Anglepoise, ponieważ w rzeczywistości jest jedną z osób stojących za Type 75, Type 1228, Type 75 Mini, Maxi, Giant i Type 80.

Abandon Darkness & Guarantee for Life


W świecie, w którym coraz więcej rzeczy jest wyrzucanych, Anglepoise przemyślało swój model biznesowy, wprowadzając hasło marki Abandon Darkness i niesamowitą dożywotnią gwarancję.

Jak wielu wie, Anglepoise od zawsze była lampą na całe życie. Brytyjski bombowiec, który został wyłowiony z Loch Ness w połowie lat 80. po zatonięciu po katastrofie podczas II wojny światowej, był wyposażony w lampę Anglepoise, której nawigator używał do oświetlania map. Kiedy samolot został wyciągnięty z jeziora, które słynie z potwora, lampa potrzebowała tylko nowej baterii - a potem znów zadziałała.

Dlatego dla sir Kennetha Grange'a i reszty Anglepoise było oczywiste, że rzeczywiście włączyli wieczną lampę do swojej marki – i dlatego Anglepoise obiecuje, że Twoja lampa będzie działać przez całe życie: a jeśli tego nie zrobi, wtedy możesz im ją wysłać, a oni ją naprawią, a jeżeli nie będzie to możliwe, wyślą nową.
Podziel się swoimi zdjęciami z @lampemesteren
Oznacz #takmistrzlamp, a być może Twoje zdjęcia będą tutaj wyświetlane. Zainspiruj i daj się zainspirować, od jednego wyjątkowego domu do drugiego.