Schottlander Lampy Ścienne

Lampy ścienne Schottlander są dostarczane z darmową żarówką

Bernard Schottlander urodził się w Niemczech, a dokładniej w Moguncji, w 1924 roku i przeniósł się do Anglii w 1939. Po służbie w armii brytyjskiej w Indiach, nauczył się technik spawalniczych, a następnie studiował sztukę w Leeds College of Art, a później otrzymał stypendium w Anglo-French Art Centre i St John’s Wood.

Bernard Schottlander podziwiał Alexandra Caldera i z tej inspiracji stworzył serię lamp Mantis w 1951 roku. Ruch jest głęboko wpleciony we wszystko, co stworzył Schottlander. Jako artysta, inżynier i a także złota rączka opracował inteligentny system przeciwwag, który został połączony z serią mocnych i elastycznych metalowych prętów.

Światło, ze swoją wieczną grą między równowagą a jej brakiem, ujawnia niektóre sekrety tego, co rozumiemy przez „stałą formę” i „pustkę”. I podobnie jak chaos, który wywołał Alexander Calder, lampy Mantis wyglądają, jakby przeciwstawiały się grawitacji. Istotą poezji obiektów jest zaproszenie do wejścia w wymarzony świat wyważonej elegancji...
Podziel się swoimi zdjęciami z #takmistrzlamp
Oznacz #takmistrzlamp, a być może Twoje zdjęcia będą tutaj wyświetlane. Zainspiruj i daj się zainspirować, od jednego wyjątkowego domu do drugiego.